INFLUENCER MARKETİNG

INFLUENCER MARKETİNG

Influencer kime denir?

Influencer, insanları etkilemiş ya da davranışlarını değiştirmesi yönelik çalışmalar yapan kişidir. Günümüz medya alanında, sosyal medya ağlarında belirli bir güce ve popülerliğe sahip olan kişilerdir. Dijital Influencer

Influencer Marketing, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube gibi büyük pazarı olan sosyal medya kanallarında fenomen olmuş kişilerin , yani takipçi sayısı yüksek olan kullanıcıların, kurumları veya ürünlerine ait deneyimlerini kendi kullanıcılarına aktarmasıdır. Influencerlar ürününüzü veyahut firmanızın mekan veya buna benzer herhangi bir varlığınızı kullanarak deneyimler ve bunu kendisini takip eden kullanıcılarına aktarır. Bu konuda önemli olan şey şudur. Influencer Marketing’de kendi alanında bölümlenmiştir. Örneğin: Bir Influencer araba ile ilgili içerik yaparken bir diğeri tekstil ürünlerine ait veya yiyecek gıda ürünleri ile ilgili içerik hazırlayan Influencer’lar mevcut.

  • Sosyal iletişim: Sosyal medya kanalları ile milyonlarca kişiye ulaşabilirler.
  • Özgün içerik: Orjinal, etkileyici, sıradışı ve pazarlama odaklı içerikler üretirler.
  • Tüketici memnuniyeti: Dinleyici kitlesi ile güçlü ilişkiler inşa eder; takipçileri influencer’ların fikirlerine her zaman güvenir.

Bizim için önemli olan sizin kurumsal kimliğinize uygun olan bir Influencer ile çalışarak alanınızla ilgilenen kullanıcılara ulaşıp ürünlerinizi veyahut bir başka varlığınızı tanıtmak.

Influencer Marketing ile büyük bir kitleyi hedeflemek yerine, kitleler üzerinde etki yaratabilecek isimlerle, çok daha kaliteli ve faydalı potansiyel müşterilerinize etkili yoldan ulaşmak mümkün oluyor.


Bize ulaşın, sektörünüz ve markanıza en uygun değerde influencerlar ile iletişime geçerek Influencer Marketing sürecinizi yürütelim.

İletişim