FaceApp Uygulaması

FaceApp Uygulaması
26 Temmuz 2019 No Comments PAYLAŞIMLARIM FarukHakverdi

Tüm dünyada bir anda meşhur olup herkesin yüzlerini toplayan ve kopyalayan FaceApp güvenli mi?

Tüm dünyayı eğlendirdiği söylenen benim tabi fikrim değil bu, toplamış olduğu sınırsız yüz verisiyle kötü birşey yapılırmı endişesi kullanıcıları tedirgin etmiş! FaceApp’ı kullanmakta, hata mı yapıyorum?

Peki FaceApp Nasıl Çalışmakta?

Yapay zekanın esas alınarak tasarlanmış bir uygulama olan FaceApp’ta gördüğünüz yaşlı yüz, aslında bilgisayarın binlerce insanın yaşlı yüzünden öğrendiklerinin bir özetinin yansıması. Aslında FaceApp’a yüzünü gönderen kişiler, başkalarının yüzüyle nasıl yaşlandıklarını görmektedirler.

Dolayısıyla FaceApp’ta gördüğünüz gibi yaşlanmayacaksınız. Zaten bunu anlamak içinde programın “gençleştirme” işlevini denediğinizde anlarsınız. Bugünkü halinizden oluşturduğunuz genç görüntünüz, gerçek gençliğinize genellikle pek benzemez. Değişkenlerin mutlak surette fazla olmuş olduğu ömrünüz de bir yapay zekadan yaşlılığınızı tahmin etmesini beklememekte fayda var.

Peki FaceApp Hangi Verilerinize Erişebiliyor?

FaceApp uygulamasını yüklediğiniz de telefona ilk olarak fotoğraf (galeri) erişim izni istiyor ve sizde bunu kabul ediyorsunuz. Bu sayede FaceApp telefonunuzda ki tüm galeriye erişiyor ve sizin endişelenmenize yol açıyor. Ama uygulamanın tüm fotoğraflara değil seçilmiş olan fotoğrafı kullandığını söyleyen geliştiriciler hem fikir durumda.

Bu prosedürü uygulayan yanlızca FaceApp değil diğer pek çok uygulama telefonunuzdaki bilgilere sizin izin vermenizle erişebiliyor, ama ileri ki dönemlerde bilgilerinizi içeriklerinizi kullanmayacağınız nereden bilebilirsiniz ki ?

Google Reklamı

FaceApp Kullanım Şartları

Kullanım şartlarında ki kurulmuş olan cümleler biraz ürkütücü gelebilir, hazırsanız okumaya başlayabilirsiniz.

“FaceApp’a, kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak, yayınlamak, tercüme etmek, türetmek, türev yapmak, dağıtmak, halka açık bir şekilde göstermek ve göstermek için kalıcı, geri alınamaz, münhasır olmayan, telif hakkı olmayan, dünya çapında, tamamen ücretli, devredilemez bir alt lisans lisansı veriyorsunuz. Kullanıcı İçeriğiniz ve Kullanıcı İçeriğinizle bağlantılı olarak sağladığınız herhangi bir ad, kullanıcı adı veya benzerliği, size tazminat ödemeden, bilinen veya daha sonra geliştirilen tüm medya biçimlerinde ve kanallarında.

Kullanıcı İçeriğini Hizmetlerimizde veya Hizmetlerimiz aracılığıyla paylaşırken veya başka bir şekilde paylaştığınızda, Kullanıcı İçeriğinizin ve ilişkili tüm bilgilerin ([kullanıcı adınız], konum veya profil fotoğrafınız gibi) herkese görünür olacağını anlamış sayılırsınız.”

Adamlar resmen uygulamayı indirenler için pek iyi bir şeyler söylememiş gibi, hadi hayırlısı bakalım buna.

Peki Şimdi Ne Yapmam Gerekiyor ?

Yapman gereken hayatına devam et zaten yıllar yılı ABD, İNGİLTERE vb. ülkelerden sosyal ağ hizmeti alıyorsunuz, bu zamana kadar endişe etmedin de rusya federasyonu bir uygulamacık yapmış bunumu çok görüyorsun 😉

Tags
Yazar
FarukHakverdi Web Tasarım Geliştiricisi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir